KUP NA ALLEGRO

ACQUALab ACQUATEST Ca-Mg test wapń i magnez

Badanie stężenia wapnia i magnezu jest ważne, aby nie wywoływać szkodliwych blokad w wyniku działania nadmiarów wapnia i magnezu. Jest także istotne dla precyzyjnego ustalenia twardości ogólnej wody. Według większości źródeł stężenie wapnia i magnezu powinno być skorelowane odpowiednim stosunkiem (od 3 Ca: 1 Mg do 5 Ca : 1 Mg). My w swoich akwariach utrzymujemy magnez na poziomie 8-10 mg/l natomiast stężenie wapnia waha się od 24 do 40 mg/l (zależnie od wymagań roślin co do twardości ogólnej). 

Nadmiar magnezu i wapnia blokuje wchłanianie innych jonów (szczególnie magnez może powodować blokadę m.in. wchłaniania potasu). 

Ważne jest, by do korygowania stężeń unikać w nadmiarze preparatów zawierających jony chlorkowe! Nadmiar chlorków istotnie zaburza równowagę w wymianie jonowej oraz transporcie jonów w tkankach roślinnych (często przyspiesza objawy nadmiaru potasu i może wywoływać toksyczne działanie fosforanów na rośliny). 

Nasz test jest najdokładniejszym testem na wapń i magnez (Ca-Mg) w Europie! Nie ma dokładniejszego testu na rynku. Tylko nasz test umożliwia analizę z dokładnością do zaledwie 1mg/l i nie trzeba liczyć kropel! Wszystkie testy konkurencji polegają na liczeniu kropel reagenta (i przeliczanie ich na ostateczny wynik). Niestety często te krople bardzo różnią się od siebie, co skutkuje znacznym zmniejszeniem dokładności samego testu, a wynik często mocno odbiega od rzeczywistego. Z naszym testem nie ma takiej możliwości - wynik jest zawsze najbardziej zbliżony do realnego stężenia tych jonów w wodzie.

Dodatkowo staramy się, aby nasz test był bardzo przystępny cenowo.  Nie czekaj i zamów go (przycisk poniżej), warto przetestować ten produkt. Sama analiza oczywiście jest troszkę bardziej skomplikowana, wynika to jednak z zastosowanej metody. Metoda ta opiera się na znanych normach w badaniu wapnia i magnezu (tę samą metodę stosują wszelkie laboratoria analityczne). Z uwagi na konieczność przeprowadzenia dwóch etapów (dwie próbki, dwa pomiary) i następnie przeliczenia wyniku - ten test zwykle zajmuje trochę więcej czasu niż inne. Na to jednak nie mamy wpływu (wszelkie uproszczenia wiązałyby się ze spadkiem dokładności pomiaru). 

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe