KUP NA ALLEGRO

ACQUALab ACQUATEST KH - twardość węglanowa

Twardość węglanowa KH (tudzież zasadowość) jest istotnym parametrem z punktu widzenia akwarystyki roślinnej oraz zapewniania odpowiedniego buforu pH dla całego życia w akwarium. W standardowym akwarium roślinnym (holenderskim) ten parametr mieści się w przedziale od 1 do 3 stopni twardości niemieckich KH, natomiast w przypadku biotopów wód zasadowych - powyżej 6 stopni. W przypadku korzystania z dwutlenku węgla w formie gazowej (z butli) ten parametr staje się niezwykle ważny. Zbyt niskie KH może spowodować bardzo szybki spadek pH w wyniku działania CO2. Zbyt wysokie KH powoduje z kolei zwiększenie pojemności buforowej, a tym samym trzeba zużyć sporą ilość CO2 zanim będzie ono "odczuwalne" dla roślin - całość będzie się zamieniać w wodorowęglany. Tylko nieliczne rośliny (pochodzące z wód twardych) potrafią doskonale przyswajać węgiel w postaci wodorowęglanów (np. rogatek, moczarka, nurzańce). 

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe