Media Społecznościowe

ikona facebook
ikona allegro.pl

Od lat pasjonuję się akwarystyką słodkowodną, mam za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Moje doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się jednak na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki!

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Informacje kontaktowe:

link do acquaticaplants instagram
logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych

Nie stosujemy jakichkolwiek szkodliwych środków chemicznych, zwłaszcza związków miedzi, które najczęściej stosują inni sprzedawcy, aby pozbyć się ślimaków i glonów z roślin! Większość roślin wodnych ma zdolność do bioakumulacji (tzw. bioremediacja) związków miedzi z wody. Oznacza to, że miedź zawarta w wodzie zostanie zakumulowana w tkankach roślinnych. Wystarczy, że doprowadzą Państwo do śmierci takiej rośliny - gnicia liści lub korzeni, a uwolnione jony miedzi mogą zabić obecne w akwarium krewetki, ozdobne ślimaki, a nawet ryby! Niestety większość sprzedawców nie przyznaje się do stosowania miedzi w swoich zbiornikach. 

Nasze rośliny pochodzą ze zrównoważonych upraw, bez użycia szkodliwych środków chemicznych

Do walki z glonami stosujemy jedynie aktywny tlen. Dzięki temu nie muszą się Państwo obawiać, że zakupione u nas rośliny będą szkodliwe dla organizmów w Waszym akwarium. Nasze nowatorskie podejście do walki z glonami sprawia, że nie zaburzamy drastycznie równowagi biologicznej w naszych zbiornikach. Oczywiście muszą Państwo pamiętać, że rośliny pochodzące z wodnej uprawy zawsze mogą mieć niewielkie ilości glonów. Akwarium to mały ekosystem, w którym glony także odgrywają swoją rolę. Nie da się nigdy wyeliminować w 100% komórek glonów w jakimkolwiek niesterylnym zbiorniku. Należy jedynie dbać o to, aby rośliny wygrywały z nimi konkurencję a nie odwrotnie!

Walczymy z glonami za pomocą sprawdzonych, nieszkodliwych dla roślin metod

Nasze rośliny mają już wielu zwolenników. Przyjeżdżają do nas klienci także zza granicy. Zdobią akwaria zarówno w zbiornikach w Polsce jak i m.in. Izraelu, Holandii, Belgii, Niemczech. Sami stosujemy również nasze rośliny do aranżacji naszych własnych zbiorników. Piękno ryb pośród nich pokazuje jakie efekty przynosi nasza ciężka praca.

Nasze rośliny znajdują się w wielu starannie zaaranżowanych zbiornikach. Ryby wśród nich czują się wspaniale!