Nasze rośliny znajdują się w wielu starannie zaaranżowanych zbiornikach. Ryby wśród nich czują się wspaniale!

Nasze rośliny mają już wielu zwolenników. Przyjeżdżają do nas klienci także zza granicy. Zdobią akwaria zarówno w zbiornikach w Polsce jak i m.in. Izraelu, Holandii, Belgii, Niemczech. Sami stosujemy również nasze rośliny do aranżacji naszych własnych zbiorników. Piękno ryb pośród nich pokazuje jakie efekty przynosi nasza ciężka praca.

Walczymy z glonami za pomocą sprawdzonych, nieszkodliwych dla roślin metod

Do walki z glonami stosujemy jedynie aktywny tlen. Dzięki temu nie muszą się Państwo obawiać, że zakupione u nas rośliny będą szkodliwe dla organizmów w Waszym akwarium. Nasze nowatorskie podejście do walki z glonami sprawia, że nie zaburzamy drastycznie równowagi biologicznej w naszych zbiornikach. Oczywiście muszą Państwo pamiętać, że rośliny pochodzące z wodnej uprawy zawsze mogą mieć niewielkie ilości glonów. Akwarium to mały ekosystem, w którym glony także odgrywają swoją rolę. Nie da się nigdy wyeliminować w 100% komórek glonów w jakimkolwiek niesterylnym zbiorniku. Należy jedynie dbać o to, aby rośliny wygrywały z nimi konkurencję a nie odwrotnie!

Nasze rośliny pochodzą ze zrównoważonych upraw, bez użycia szkodliwych środków chemicznych

Nie stosujemy jakichkolwiek szkodliwych środków chemicznych, zwłaszcza związków miedzi, które najczęściej stosują inni sprzedawcy, aby pozbyć się ślimaków i glonów z roślin! Większość roślin wodnych ma zdolność do bioakumulacji (tzw. bioremediacja) związków miedzi z wody. Oznacza to, że miedź zawarta w wodzie zostanie zakumulowana w tkankach roślinnych. Wystarczy, że doprowadzą Państwo do śmierci takiej rośliny - gnicia liści lub korzeni, a uwolnione jony miedzi mogą zabić obecne w akwarium krewetki, ozdobne ślimaki, a nawet ryby! Niestety większość sprzedawców nie przyznaje się do stosowania miedzi w swoich zbiornikach. 

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe