KUP NA ALLEGRO

Dlaczego postanowiliśmy stworzyć własne akwarystyczne testy wody, skoro takie produkty są już na rynku? 

Testy wody jakie do tej pory były obecne na rynku, były dla klientów często finansowo nieosiągalne lub były mało precyzyjne. Walizka testowa takiej marki jak JBL kosztuje niestety krocie i niewielu akwarystów stać na taki zestaw. Testy obecne na rynku są dobrze znane jednak klienci wielokrotnie zwracali nam uwagę na to, iż są mało dokładne (duży błąd, kroplomierze często się zapowietrzają, mała rozdzielczość). Są oczywiście różnice między poszczególnymi markami, przykładowo dokładniejsze testy JBL'a są niestety kilkukrotnie droższe od ich polskich odpowiedników. 

Zastanawialiśmy się, co wpływa na cenę obecnych testów i dlaczego dokładność niektórych pozostawia wiele do życzenia. I doszliśmy do pewnych wniosków.

1. Okazało się, że niektóre metody pomiaru stężenia żelaza w testach wody obecnych na polskim rynku nie wykrywają żelaza chelatowanego jaki jest obecny w nawozach akwarystycznych, popularnie stosowanych przez większość użytkowników. Zalicza się do nich metoda ze sproszkowanym odczynnikiem (metoda fenantrolinowa lub metoda tiocyjanianowa). Odczynniki stosowane w tych metodach niestety nie są w stanie rozbić mocnych chelatów żelaza typu EDTA lub glukonianowych. My zastosowaliśmy metodę znaną w laboratoriach analitycznych, dość podobną stosuje firma JBL. Niestety klientów często odstrasza cena tych testów.  W trakcie pracy badawczo-rozwojowej okazało się, że metoda rzeczywiście do najtańszych nie należy. Odczynniki chemiczne stosowane w tej metodzie są kosztowne, jeden z nich jest nawet droższy od złota! Stworzyliśmy więc produkt na mniejszą ilość testów w opakowaniu, co pozwala na znacznie mniejszy wydatek dla klienta chcącego zbadać poziom żelaza w swojej wodzie. 

2. W przypadku testu na azotany i fosforany postaraliśmy się, aby były one precyzyjniejsze i kolejne punkty pomiarowe są bliżej siebie niż w innych polskich testach. Staraliśmy się osiągnąć precyzję zachodnich marek, jednocześnie obniżając znacznie cenę testów.

3. W przypadku testu na wapń i magnez okazało się, że większość testów na rynku jest niezwykle niemiarodajna! Wynika to bowiem ze specyfiki samej metody. Wapń i magnez mierzy się metodą miareczkowania (wynik przeliczany jest z ilości odczynnika zużytego do zmiany barwy próbki). W przypadku stosowania kroplomierzy mamy do czynienia z ogromnym błędem samej procedury. Z kroplomierza nie da się uzyskać za każdym razem kropli o takiej samej objętości! Rodzi to poważne błędy pomiarowe (jak sprawdziliśmy nawet rzędu 30% na każdej kropli!). Postanowiliśmy stworzyć test akwarystyczny najdokładniejszy na rynku - wykonywany za pomocą precyzyjnej mikrostrzykawki, której objętość jest dobrze wyskalowana. Klient może uzyskać wynik z dokładnością nawet do 1 mg/L!

4. W przypadku testów na pH (odczyn wody) i KH (twardość węglanowa) postawiliśmy na minimalizację kosztu dla klienta. Na rynku obecne testy mają najczęściej pakiet KH+GH, przy czym GH czyli test na twardość ogólną, jest najczęściej zbędny jeśli posiadamy test na wapń i magnez! W przypadku testu KH zmieniliśmy metodę (bardziej zgodna z normami) gdzie barwa zmienia się z bezbarwnej na różową (dla klienta jest to łatwiejsze do rozróżnienia niż np. z niebieskiej na żółtą z zieloną pomiędzy. Test na pH zrobiliśmy jednozakresowy - w zakresie odpowiadającym większości wymagań. Klienci często narzekali, że kupując kilka zakresów pH w jednym opakowaniu i tak korzystali z jednego, dokładniejszego. Dlatego nasz test ma zakres pH od 6 do 8 (działka co 0,2 jednostki pH). 

5. W przypadku testu na potas postawiliśmy na minimalizację kosztów by zaoferować klientom tańszy test. Nie ma w niej designerskiej fiolki ze skalą, tylko tradycyjna fiolka z tworzywa sztucznego, a skala znajduje się na dołączonej miarce. 

6. Szklane fiolki reakcyjne/pomiarowe są wykonane z najwyższej jakości szkła borokrzemowego, I klasy hydrolitycznej! Dzięki temu są odporne na przebarwienia w wyniku pozostawienia zbyt długo próbki po reakcji (klienci czasami zostawiają fiolki i po czasie przypominają sobie, że trzeba je umyć). 

7. W każdym opakowaniu jest instrukcja, tam gdzie potrzeba znajduje się również precyzyjna mikrołyżeczka do odmierzania sproszkowanych odczynników.

8. Najważniejszym priorytetem jest dla nas idea zielonej chemii. Nasze testy zawierają taką ilość związków chemicznych, aby jak najbardziej minimalizować szkodliwość dla środowiska (wszystkie spełniają normy w klasie ekotoksyczne hp 14, tj. nie zaliczają się do tej klasy, jak np. zachodnie testy). Pozostałości po reakcji można bez obaw wylać do zlewu. 

 

Czy wprowadzimy walizki testowe tak jak konkurencja?

Otóż walizka z testami nie każdemu jest potrzebna, co więcej klient płaci za plastik (niestety niezbyt tani kawał plastiku!), bo design kosztuje. Naszym celem jest zachęcenie wszystkich akwarystów do wykonywania testów wody! Żeby to osiągnąć musimy minimalizować koszty by cena była jak najniższa. Gdy klient posiada akwarium 25 litrów, nie wyda na walizkę np. 150 zł (właściwie okazało by się, że zestaw testów jest droższy od samego akwarium). Dlatego zamierzamy stworzyć pełen pakiet w zestawie, w bardzo estetycznym kartonie z magnetycznym zamknięciem, by było to bardziej ekologiczne. Nie promujemy nadmiernej ilości plastiku, która generuje niepotrzebne koszty! Dzięki temu nasz pakiet testów będzie najtańszy na rynku! 

 

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty testów wody! Nie przepłacajcie Państwo za to co nie jest tego warte. 

Testy wody ACQUALab

I stało się! Wchodzimy na rynek z własną linią testów wody. Nasze Laboratorium Analizy Wody opracowało własną serię tzw. kropelkowych testów wody, które mogą Państwo wykonywać w domu. Jako druga firma w Polsce (po firmie ZOOLEK) mamy pełen zestaw testów wody do samodzielnego wykonywania. Są one przystępne cenowo, bardzo precyzyjne i udostępniamy do nich uzupełnienia tak, aby minimalizować koszty eksploatacji! Więcej informacji uzyskasz poniżej.

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe