KUP NA ALLEGRO

ACQUALab ACQUATEST K - potas

Badanie stężenia potasu jest bardzo istotne z punktu uprawy roślin akwariowych. Nie ma żadnego znaczenia dla ryb, natomiast niedobór potasu powoduje trwałe i nieodwracalne zmiany (uszkodzenia). Jeśli dopuścimy do takich zmian, będziemy musieli czekać, aż roślina zwyczajnie odrośnie (oczywiście po wyrównaniu stężenia do właściwego poziomu). Ryby wydalają potas wraz z odchodami. Potas wchodzi w tzw. triadę nawozową NPK, czyli trzy podstawowe makroelementy istotne z punktu widzenia wzrostu roślin. Zbyt duży nadmiar potasu może powodować zablokowanie wchłaniania innych makroelementów, a tym samym spalenie stożków wzrostu i deformacje (na deformacje szczególnie podatne są rośliny takie jak Nessea, Ammania, Alternanthera. W przypadku np. nessea gold czy ammania senegalensis te zmiany są widoczne bardzo szybko i najczęściej stają się nieodwracalne (powyginane liście, skurczony do wręcz mikro rozmiarów stożek wzrostu).  Zaleca się, aby stężenie potasu mieściło się w zakresie od 8 do 25 mg/l (ppm) w przypadku większości roślin akwariowych i do 10 ppm w przypadku gatunków wrażliwych na potas. 

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe