Media Społecznościowe

ikona facebook
ikona allegro.pl

Od lat pasjonuję się akwarystyką słodkowodną, mam za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Moje doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się jednak na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki!

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Informacje kontaktowe:

link do acquaticaplants instagram
logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych

Badanie stężenia wapnia i magnezu jest ważne, aby nie wywoływać szkodliwych blokad w wyniku działania nadmiarów wapnia i magnezu. Jest także istotne dla precyzyjnego ustalenia twardości ogólnej wody. Według większości źródeł stężenie wapnia i magnezu powinno być skorelowane odpowiednim stosunkiem (od 3 Ca: 1 Mg do 5 Ca : 1 Mg). My w swoich akwariach utrzymujemy magnez na poziomie 8-10 mg/l natomiast stężenie wapnia waha się od 24 do 40 mg/l (zależnie od wymagań roślin co do twardości ogólnej). 

Nadmiar magnezu i wapnia blokuje wchłanianie innych jonów (szczególnie magnez może powodować blokadę m.in. wchłaniania potasu). 

Ważne jest, by do korygowania stężeń unikać w nadmiarze preparatów zawierających jony chlorkowe! Nadmiar chlorków istotnie zaburza równowagę w wymianie jonowej oraz transporcie jonów w tkankach roślinnych (często przyspiesza objawy nadmiaru potasu i może wywoływać toksyczne działanie fosforanów na rośliny). 

ACQUALab ACQUATEST Ca-Mg wapń i magnez

KUP NA ALLEGRO