Analizy Wody w Laboratorium ACQUALab

Co badamy?

1. Precyzyjne badanie odczynu pH za pomocą zaawansowanego i jednego z najlepszych na świecie pH-metrów. Wynik podajemy z dokładnością do 0,001 jednostki pH. Jest to wysoce czułe urządzenie, najwyższej jakości i precyzji.  

2. Analiza wapnia i magnezu - w oparciu o Polskie Normy i publikacje naukowe, z zastosowaniem częściowo zmienionych przez nas procedur, metodą miareczkowania. Korzystamy z najnowocześniejszej biurety cyfrowej, która pozwala nam uniknąć błędów i daje wysoką precyzję pomiaru. Dodatkowo dbamy o kontrolę pH próbki (brak takowej powoduje największe błędy przy analizach kropelkowych w testach domowych, czasami dając zupełnie odrealnione wyniki). Stosujemy najwyższej jakości odczynniki. Przeliczenie wapnia i magnezu daje nam pogląd na twardość ogólną wody. Nie polecamy tradycyjnych testów na twardość z uwagi na ich spory błąd. 

3. Analiza azotanów, azotynów, żelaza, fosforanów, potasu - wszystko to, czego potrzeba do prowadzenia akwarium roślinnego (bez tzw. wodotrysków i oferowania analiz kompletnie niepotrzebnych). Wykorzystujemy do tego nowoczesny spektrofotometr UV-VIS i własne procedury oparte o setki publikacji naukowych. Dbamy o odpowiednią kontrolę procesu, kalibrację pomiarów i rzetelność pomiaru.  Korzystamy z najlepszych odczynników, które posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Nasze procedury zostały dostosowane do pomiarów tych parametrów w wodzie słodkiej. Nie świadczymy póki co pomiarów w wodzie o bardzo dużym zasoleniu.

4. Niedługo także analiza jonów amonowych oraz spektrofotometryczna analiza magnezu (w niskich zakresach między 0,1 a 10 mg/L).  Z czasem dostosujemy procedury także do wód o dużym zasoleniu (akwaria morskie).

Wymogi dotyczące próbek wody jakie należy dostarczać znajdują się TUTAJ (kliknij).

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe