logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych

Witam Was serdecznie!

Odkąd tylko zacząłem czytać, a było to bardzo wcześnie, interesowałem się zoologią i botaniką. Niestety nigdy finanse domowe nie pozwalały na aktywne rozwijanie tych pasji. Z czasem sam zacząłem finansować swoje pomysły dorabiając jako nastolatek. Pomysł na większy rozwój akwarystyczny pojawił się na studiach. Miałem już ogromną wiedzę, trzeba było jednak wiele sprawdzić w praktyce. Szybko zacząłem przerzucać się na co raz to większe akwaria (oczywiście nie likwidując poprzednich). Powstawały nowe, większe zbiorniki, w których chciałem zapewniać rybom lepsze warunki, a sam ćwiczyć projektowanie aranżacji.  I tak obecnie mam w mieszkaniu akwaria o pojemności od 25 do 375 litrów.

Moja wiedza nie opiera się tylko na tym co wyczytałem na forach akwarystycznych czy w książkach. Niestety na wielu forach aż roi się od głupot i przekazywania sobie pseudo wiedzy. Wiele osób przekazuje informacje w taki sposób aby brzmiało to jak "prawda naukowa". Informacje te działają trochę na zasadzie standardowego treningu personalnego na siłowni: "Skoro mnie się udało to innemu musi się udać tak samo". Niestety wielu klientów u mnie w sklepie zderza się szybko z rzeczywistością i muszę naprostowywać wiele kwestii związanych np. z chemią wody. 

Akwarium to bardzo złożony, mały ekosystem, w którym zachodzą rozmaite procesy biologiczne, chemiczne i fizykochemiczne. Każdy element w akwarium, NAWET GLONY, ma swoje miejsce. Ludziom wydaje się, że jak kupią rośliny z hodowli in vitro czy szklarniowej, hydroponicznej uprawy to załatwi wszystkie problemy. Przecież takie rośliny są pozbawione ślimaków i glonów prawda? Otóż prawda bywa bolesna. I nie wiem czy stosowanie miedzi by pozbyć się ślimaków może się skończyć dobrze dla Państwa akwarium (a to najczęstsza technika pozbywania się ślimaków w sklepach i nieekologicznych uprawach). Temat ten jednak rozwinę w innym czasie. 

Ukończyłem studia z zakresu syntezy i analizy chemicznej. Nie jest mi obca chemia wody, czuję się w niej wręcz jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Prowadzę własne doświadczenia i poszerzam wiedzę, dzięki temu mogę zarządzać Salonem ACQUATICA i oferować Państwu rośliny najwyższej, ekologicznej jakości! Nie stosujemy pestycydów, nie stosujemy środków typu siarczan (VI) miedzi (II) na ślimaki ani jakichkolwiek preparatów miedzi, które mogłyby zaszkodzić np. krewetkom w docelowym akwarium. 

Chętnie pomagam ludziom w problemach akwarystycznych i tym nasz sklep wyróżnia się niewiarygodnie na tle konkurencji. Z tego powodu warto nas odwiedzić i przy okazji zakupów przekonać się jaką wiedzą dysponuję. 

Ciągle się rozwijam, akwarystyka i botanika roślin wodnych to moja pasja. Zresztą, ogólnie jestem pasjonatem roślin, w domu mam nie tylko wiele akwariów ale cały ogrom sukulentów i roślin tropikalnych. 

Z czasem pragnę poszerzyć zakres badań o profesjonalne badania chemiczne i biochemiczne. Chciałbym sprawić by Państwo mogli lepiej walczyć z problemami, zaoferować państwu profesjonalne, dużo dokładniejsze od testów kropelkowych badania wody. Co więcej, chciałbym rozwinąć badania naukowe nad biologią krasnorostów i Oedogonium, czyli tak znienawidzonymi glonami przez wszystkich akwarystów. Na ten temat jest niewiele informacji i większość sprowadza się do usuwania zarażonych roślin, czyli przysłowiowe wylewanie dziecka z kąpielą. Niestety, takie badania są kosztowne, a wprowadzenie dużo precyzyjniejszych badań wymaga odpowiedniego sprzętu.

Mam w planach otworzyć kampanię crowdfundingową by pozyskać pieniądze na odpowiedni sprzęt i wierzę, że ludzie docenią moje starania. Codziennie przekonuję klientów o tym, ile jestem wart i jak wiele daję z siebie w pracy. Czy Ty również docenisz to Drogi Kliencie? O tym być może, przekonam się za jakiś czas:) 

Na ten moment musicie Państwo wiedzieć, że swojej pasji i pracy oddaję się w 200%. Mogę przyjść do domu zmęczony, bez sił do dalszego działania. Ważne jest jednak dla mnie bym wrócił z pracy ze świadomością, że dałem z siebie wszystko i widziałem prawdziwy, szczery uśmiech na twarzy klienta. Cenię siebie, swoją wiedzę i doświadczenie. Tego samego oczekuję od innych, tak samo jak ja doceniam czyjąś pracę. 

Wiedz, że jeśli zostawisz w Salonie ACQUATICA swoje ciężko zarobione pieniądze, nie będą to pieniądze wydane na marne. Przynajmniej mogę o to zapewnić osoby, które słuchają moich wskazówek i nie popełniają błędów wyczytanych z niezweryfikowanych źródeł.

Serdecznie Was zapraszam!

Z poważaniem

Jakub Schulz

Kierownik Salonu roślin akwariowych ACQUATICA

link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe