logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych

Drodzy Klienci

Zainteresowanie botaniką i zoologią pojawiło się już w okresie dzieciństwa. Z czasem sam zacząłem finansować swoje pomysły dorabiając jako nastolatek. Pomysł na większy rozwój akwarystyczny pojawił się na studiach. Miałem już ogromną wiedzę, jednak trzeba było wiele sprawdzić w praktyce. Szybko zacząłem przerzucać się na coraz to większe akwaria (oczywiście ku niezadowoleniu bliskich, nie likwidując poprzednich). Powstawały nowe, większe zbiorniki, w których chciałem zapewniać rybom i roślinom lepsze warunki, a sam ćwiczyć projektowanie aranżacji.  I tak obecnie mam w mieszkaniu akwaria o pojemności od 25 do 375 litrów.

Moja wiedza nie opiera się tylko na tym co wyczytałem na forach akwarystycznych, czy w książkach. Niestety na wielu forach aż roi się od głupot i przekazywania sobie pseudo-wiedzy. Użytkownicy często przekazują informacje w taki sposób, aby brzmiały jak "prawda naukowa". Informacje tego typu działają zwykle na zasadzie marketingu (ktoś promuje jakieś postępowanie przy użyciu konkretnych produktów). Z kolei postępowanie samego forumowicza to często brak samokrytyki. Przypomina to kiepskiego trenera personalnego na siłowni "Skoro mnie się udało to innemu musi się udać tak samo". Niestety wielu klientów u nas w sklepie zderza się szybko z rzeczywistością i musimy naprostowywać wiele kwestii związanych np. z chemią wody. Wiedza chemiczna akwarystów, którzy przychodzą do naszego sklepu z roślinami akwariowymi, jest często bardzo uboga (zwykle wręcz zerowa). A jak każdy wie, wiedza kosztuje.

Akwarium to bardzo złożony, mały ekosystem, w którym zachodzą rozmaite procesy biologiczne, chemiczne i fizykochemiczne. Każdy element w akwarium, nawet glony, ma swoje miejsce w tym ekosystemie. Klientom wydaje się, że jak kupią rośliny z hodowli in vitro czy szklarniowej, hydroponicznej uprawy, to załatwi to potencjalne problemy (zapobiegnie glonom). Przecież takie rośliny są pozbawione ślimaków i glonów prawda? Otóż praktyka pokazała wielokrotnie, że prawda bywa bolesna oraz kosztowna. Czy stosowanie miedzi by pozbyć się ślimaków, może się skończyć dobrze dla Państwa akwarium? Jest to najczęstsza technika pozbywania się ślimaków oraz glonów w sklepach i szklarniach. Temat ten jednak rozwinę Państwu w innym czasie. 

Ukończyłem studia z zakresu syntezy i analizy chemicznej. Nie jest mi obca chemia wody, czuję się w niej wręcz jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Prowadzę własne doświadczenia i nieustannie poszerzam swoją wiedzę w obszarze akwarystyki i chemii wody. Dzięki temu mogę zarządzać Salonem ACQUATICA i oferować Państwu rośliny najwyższej, ekologicznej jakości. Nie stosujemy pestycydów, nie stosujemy środków typu siarczan (VI) miedzi (II) na ślimaki ani jakichkolwiek preparatów miedzi, które mogłyby zaszkodzić np. krewetkom w docelowym akwarium.

Jako chemik wykorzystałem swoją wiedzę, aby stworzyć unikatowe produkty. Nasz sklep akwarystyczny może poszczycić się własnymi testami wody. Testy wody ACQUALab są precyzyjne, tanie i łatwo dostępne. Można je zakupić w naszym salonie firmowym oraz na allegro. Mamy również własną gamę preparatów akwarystycznych i ciągle powstają nowe produkty. 

Ciągle się rozwijam, akwarystyka i botanika roślin wodnych to moja pasja. Jestem pasjonatem roślin, w domu mam nie tylko wiele akwariów ale cały ogrom sukulentów i roślin tropikalnych. 

Chciałbym sprawić by Państwo mogli lepiej walczyć z problemami, zaoferować państwu profesjonalne, dużo dokładniejsze od testów kropelkowych badania wody. Co więcej, chciałbym rozwinąć badania naukowe nad biologią krasnorostów i Oedogonium, czyli glonami znienawidzonymi przez akwarystów. Na ten temat jest niewiele informacji i większość sprowadza się do usuwania zarażonych roślin, czyli przysłowiowe wylewanie dziecka z kąpielą. Niestety, takie badania są kosztowne, a wprowadzenie dużo precyzyjniejszych rozwiązań wymaga odpowiedniego sprzętu.

Codziennie przekonuję klientów o tym, ile jestem wart i jak wiele daję z siebie w pracy. Czy Ty również docenisz to Drogi Kliencie? 

Na ten moment musicie Państwo wiedzieć, że swojej pasji i pracy oddaję się w 200%. Mogę przyjść do domu zmęczony, bez sił do dalszego działania. Ważne jest jednak dla mnie bym wrócił z pracy ze świadomością, że dałem z siebie wszystko i widziałem prawdziwy, szczery uśmiech na twarzy klienta. Cenię siebie, swoją wiedzę i doświadczenie. Tego samego oczekuję od innych, tak samo jak ja doceniam czyjąś pracę. 

Chętnie pomagam ludziom w problemach akwarystycznych i tym nasz sklep niewiarygodnie wyróżnia się na tle konkurencji. Warto nas odwiedzić i przy okazji zakupów przekonać się jaką wiedzą dysponujemy. Zawsze jednak proszę, aby szanować mój czas. Wyciąganie ogromu wiedzy za darmo nie jest uczciwe. Na swoje doświadczenie i wiedzę ciężko pracowałem. Zalecam bardziej skomplikowane kwestie poruszać po zakupach w ramach pomocy posprzedażowej. Nie aranżujemy nikomu za darmo akwariów "na zaś". Jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie zakładać swojego zbiornika - odezwij się, gdy już będziesz na to gotów. Szanuj czas i naszą ciężką pracę.  Jeżeli chcesz z nami szczegółowo zaplanować swoje akwarium na przyszłość, prosimy o wcześniejszy kontakt. Umówimy odpłatną konsultację (cena uzależniona od czasu jaki musimy wtedy poświęcić).   

Wiedz, że jeśli zostawisz w Salonie ACQUATICA swoje ciężko zarobione pieniądze, nie będą to pieniądze wydane na marne. Przynajmniej mogę zapewnić osoby, które słuchają moich wskazówek, że nie popełnią błędów tak, jak z powodu informacji wyczytanych z niezweryfikowanych źródeł.

Serdecznie Was zapraszam!

Z poważaniem

Jakub Schulz

Kierownik Salonu roślin akwariowych ACQUATICA

link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe