KUP NA ALLEGRO

ACQUALab ACQUATEST GH - twardość ogólna

Twardość ogólna (podawana w stopniach niemieckich dH) jest jednym z podstawowych parametrów wody i mówi nam generalnie o ogólnej zawartości wapnia i magnezu w wodzie (bez rozróżniania na poszczególne pierwiastki). My z reguły zalecamy korzystanie z tego testu w połączeniu z testem na wapń i magnez, gdyż sama twardość ogólna mówi nam tylko o tym, czy nasza woda jest miękka czy twarda (i czy coś zmieniło się w międzyczasie). Pomaga też przewidzieć, czy należy rozcieńczyć próbkę przed badaniem Ca-Mg. Warto zaznaczyć, że test na twardość ogólną jest zawsze trochę mniej dokładny niż pomiar wapnia i magnezu z osobna metodą miareczkową. W tym teście (GH) dochodzi nam błąd wielkości dozowanej kropli przez co zależnie od umiejętności możemy się pomylić o wartość rzędu 1-3 dH. Warto jednak robić pomiar GH naszym testem na twardość ogólną wody, aby wiedzieć czy mamy do czynienia z wodą miękką, średnio twardą czy twardą. przekroczenie dopuszczalnych wartości dla wybranych gatunków roślin może się skończyć ich obumieraniem.

logo sklepu acquatica salon roślin akwariowych
link do acquaticaplants instagram

Informacje kontaktowe:

Specjalista ds. uprawy roślin

i kierownik sklepu stacjonarnego:

Jakub Schulz

e-mail: admin @ acquatica.pl

Od lat pasjonujemy się akwarystyką słodkowodną, mamy za sobą wiele aranżacji oraz doświadczenie w branży akwarystycznej.

Nasze doświadczenie sprawiło, że skupiliśmy się na uprawie i sprzedaży roślin akwariowych by zapewnić klientom towar z najwyższej półki! 

ikona allegro.pl
ikona facebook

Media Społecznościowe